GELECEĞE
YÖN VEREN
İŞBİRLİĞİ
GELECEĞE <br>YÖN VEREN <br>İŞBİRLİĞİ
GELECEĞE
YÖN VEREN
İŞBİRLİĞİ
GELECEĞE <br>YÖN VEREN <br>İŞBİRLİĞİ
GELECEĞE
YÖN VEREN
İŞBİRLİĞİ
GELECEĞE <br>YÖN VEREN <br>İŞBİRLİĞİ

hakkında

İnovasyonda öncü ASU geleceğin liderlerini yetiştiriyor

Geçmişi 1886’ya uzanan Arizona State Üniversitesi bugün 120 bini aşkın öğrencisi ve 5 bine yakın öğretim üyesiyle ABD’nin en büyük devlet üniversitelerinden biridir. U.S. News & World Report’a göre inovasyonda ABD’nin en iyi okuludur. 

BİLGİ: Bilimin sınırlarını genişleten uluslararası üniversite

BİLGİ, Türkiye’nin ilk vakıf üniversitelerinden biri olarak kurulduğu 1996’dan bu yana yenilikçiliğiözgürlükçülüğü ve toplumsal gelişime önderlik eden uluslararası bir üniversite olma vizyonuyla eğitim hayatında öncü bir yer edindi. 

Prof. M. Ege Yazgan
Vekil Rektör
İstanbul Bilgi Üniversitesi

Araştırma ve inovasyonda yeni bir sayfa açıyoruz

Daima mükemmeliyeti arayan bir üniversite olarak eğitim ve araştırma kalitemizi sürekli artırmayı, uluslararası bir üniversite olma vizyonumuzla akademik faaliyetlerimizi uluslararası kalite standartlarında sürdürmeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında yüzde 1’lik dilimde bulunan Arizona State ...

Michael Crow
Başkan
Arizona State Üniversitesi

Bölgede bu nitelikteki ilk işbirliği

Arizona State Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi BİLGİ’nin uluslararasılaşma ve araştırma kalitesini geliştirme vizyonuna doğrudan katkıda bulunarak bölgede bu nitelikteki ilk işbirliğini kurmak için güçlerini birleştiriyor. ASU ve BİLGİ’nin uygulamadan ilham alan araştırma ve inovasyon ...

Mehmet Can
Mütevelli Heyet
Başkan Yardımcısı
İstanbul Bilgi Üniversitesi

Üniversitemizin yenilikçi ruhuna güç katacak bir işbirliği

BİLGİ olarak öğrencilerimizin 21. yüzyılın dünyasında fark yaratabilecekleri bir donanım kazanmaları; araştırma ve sorun çözme becerisi gelişmiş, uluslararası yetkinliklere sahip bireyler olarak yetişmeleri en önemli hedefimiz.  Arizona State Üniversitesi ile kurduğumuz işbirliğiyle öğrencilerimize sunduğumuz eğitim olanaklarını küresel dünyanın ...
Araştırma ve İnovasyon

BİLGİ, ASU’yla araştırma ve inovasyon alanında stratejik işbirliği yaparak ortak araştırma projeleri hayata geçiriyor. ASU’nun bu alandaki öncü konumundan alacağı güçle uygulamadan ilham alan araştırma ve iş çözümlerini birlikte üreterek toplumsal ilerlemeye katkı sunmayı hedefliyor. 

DEVAMI
Online Eğitim

Online programlarında en iyi öğrenme deneyimini sağlamak amacıyla en gelişmiş 125’i aşkın teknolojiyi ve yaratıcı öğrenme tekniklerini kullanan ASU, online eğitim müfredatını ve araçlarını BİLGİ’nin kullanımına açıyor.  ASU, US News and World Report 2021 sıralamasına göre ABD’de online lisans programlarında en iyi ilk 10 üniversite arasında yer alıyor.  

DEVAMI
Thunderbird School of Global Management

Dünyanın en iyi küresel liderlik ve yönetim okullarından ASU’ya bağlı Thunderbird School of Global Management’ın Türkiye’deki tek merkezi BİLGİ’de açılacak. 1946 yılından bu yana geleceğin liderlerini, yöneticilerini ve girişimcilerini yetiştiren okul, Times Higher Education ve Wall Street Journal’ın “Business Schools” 2019 raporuna göre dünyadaki en iyi yönetim yüksek lisans programına sahip. 

DEVAMI
İngilizce Dil Eğitimi

İngilizce dil eğitim kalitesini ölçen en prestijli kuruluşlardan CEA tescilli BİLGİ İngilizce Hazırlık Programı, ASU işbirliğiyle güçlendiriliyor. Program, İngilizce dil öğretiminde dünyaca ünlü ASU’nun eğitim müfredatı ve dijital araçlarıyla yapılandırılıyor.   

DEVAMI
Etkinlikler

Her yıl 1000’e yakın etkinlikte dünyaca ünlü ismi ağırlayan BİLGİ, ASU ile yaptığı işbirliği kapsamında akademik ve iş dünyasına yönelik yeni uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapıyor.  

DEVAMI
Araştırma ve İnovasyon
Online Eğitim
Thunderbird School of Global Management
İngilizce Dil Eğitimi
Etkinlikler